K&H-vezér: vége a hitel nélküli növekedésnek

A bankok tudnak és készek is hitelezni, így a hitel nélküli növekedés évei után a vállalati és a lakossági hitelezés is komoly hajtóereje lehet a magyar gazdaság növekedésének - mondta ma Hendrik Scheerlinck vezérigazgató. A lakossági és a vállalati üzletágat is átformálja a digitalizáció, a K&H menedzsmentje ma sajtótájékoztatón ismertette a bank piaci várakozásait.

Jól törlesztenek az ügyfelek, rekordszinten a K&H nyeresége

Továbbra is a legerősebb magyar bankok táborát gazdagítja a K&H: az első kilenc hónapban 33,4 milliárdos, június és szeptember vége között pedig ezzel időarányos, 10,4 milliárdos profitot ért el a bank. Utóbbinak közel harmadát hozták céltartalék-felszabadítások, különösen a lakossági hitelállomány minősége javul. A kkv-hitelállomány a piaci átlagnál nagyobb, az új lakossági jelzáloghitel-kihelyezés viszont annál kisebb mértékben bővült a banknál. A biztosító is jól teljesített.

Hasít a K&H, még egy bankvásárlás is beleférne

Szépen teljesít továbbra is a K&H: az első féléves 23 milliárd forintos adózott eredmény csaknem 20%-os tőkearányos megtérülést (ROE) jelent a banknál. A hitelintézet hitel /betét aránya mindössze 64%, tőkehelyzete kiváló, és az egyre aktívabb lakossági és kkv-hitelezés ellenére egyelőre csökken a bank hitelállománya. A K&H számainak ismeretében immár kijelenthető: minden magyar nagybank nyereséges volt 2016 első felében.

2008 óta nem kezdte ilyen jól az évet a K&H

A bankszektor átlagának megfelelően kockázati költség nélkül vészelte át az idei első negyedévet a K&H. Ez tartósan nem fenntartható állapot, mindenesetre a 9,3 milliárd forintos első negyedéves profit 2008 óta nem látott jó évkezdést jelent, 2015 elejéhez képest stagnáló bevételek mellett. A bank április végéig 2,3 milliárd forintnyi CSOK-ra kötött szerződést 675 ügyfelével.

Mi lesz a bankokkal 2016-ban? - Megszólalnak a bankvezérek

A válság hetedik szűk esztendejét vészelte át 2015-tel a magyar bankszektor. December végéhez közeledve a Portfolio ezúttal is megkereste a legnagyobb hitelintézetek első emberét, hogy értékeljék a mögöttünk hagyott évet és adjanak előrejelzést 2016-ra. A bankvezérek alábbi kérdéseinkre válaszoltak:

1. Hogy értékeli 2015-öt saját bankja és a bankszektor szempontjából?
2. Melyek lesznek a legnagyobb kihívások saját bankja, illetve a bankszektor számára 2016-ban?
3. Mely termékek és szolgáltatások területén hozhat növekedést 2016 saját bankjánál, illetve a bankszektorban

K&H-vezér: nem a bankokon múlik a hitelezés

A gazdaság enyhén növekszik, de az utóbbi évek gazdasági nehézségeinek egyik máig tartó negatív hatása a lakossági és vállalati hitelezés volumenének drámai visszaesése - hangsúlyozta Hendrik Scheerlinck, a K&H vezérigazgatója a K&H szakmai rendezvényén. Véleménye szerint a magyar bankszektor hajlandósága és képessége is megvan arra, hogy hitelezzen, a probléma inkább az alacsony hitelkeresletben keresendő. Üdvözli ugyanakkor a bankadó tervezett csökkentését, véleménye szerint a következő évek egyik fő feladata kell, hogy legyen a bankszektor eredmény-termelő képességének visszaállítása.

Öt éve nem látott nyereség a K&H-nál

Hatból egy jelzáloghitelt és ötből egy NHP-hitelt a K&H folyósít Magyarországon, a növekvő üzleti aktivitás ellenére azonban 12%-kal visszaestek a társaság működési bevételei a harmadik negyedévben. A hitelezési veszteségek csökkenésének, illetve visszaírásának is köszönhetően mégis csaknem ötéves rekordnak számító, 12,8 milliárd forintos adózott eredményt sikerült elérnie a bankcsoportnak június és szeptember vége között.

Jól beindította a motorokat a K&H

A visszaeső működési bevételek ellenére szép eredményszámokat közölt mai sajtótájékoztatóján a K&H az első negyedévre vonatkozóan, köszönhetően a hitelezési veszteségek visszaesésének és a szigorú költséggazdálkodásnak. Utóbbi dacára jelzáloghitelezését egy év alatt megduplázta, és a Növekedési Hitelprogramban is nagyon aktív a bank. Arra számít a K&H, hogy a forintosítás utáni hitelkiváltó versenyben az érintettek 20%-a válthatja ki hitelét, és a váltók 15-20%-át szeretnék megszerezni.

Mi lesz a bankokkal 2015-ben? - Megszólal a hét vezér

Nem nagy bátorság kijelenteni, hogy az új évezred eddigi legnehezebb évét hagyják maguk mögött a magyar bankok. Év vége alkalmából azért megkérdeztük a nyolc magyarországi nagybank első emberét, hogy látják 2014-et, és mire számítanak jövőre. A Portfolio alábbi, immár hagyományos év végi kérdéseire heten válaszoltak, a válaszok rendkívül tanulságosak:

1.Hogy értékeli 2014-et saját bankja és a bankszektor szempontjából?
2. Mik lesznek a legnagyobb kihívások saját bankja, illetve a bankszektor számára 2015-ben?
3. Mely termékek és szolgáltatások területén hozhat növekedést 2015 saját bankjánál, illetve a bankszektorban?

Ezt üzeni a K&H vezére

Javult a gazdasági helyzet megítélése Magyarországon. A K&H legfrissebb elemzéséből az derült ki, hogy 2013-hoz képest 6 százalékponttal, összesen 14%-ra nőtt azok száma, akik jónak mondják a mai gazdasági helyzetet. A megkérdezettek szerint ma a bankszektor legfontosabb feladatai közé tartozik a hazai munkahelyek létrehozása és fenntartása, a felelős hitelezés, valamint a magas színvonalú ügyfélkiszolgálás, amelyek közül Hendrik Scheerlinck, a K&H csoport vezérigazgatója a bankok munkahelyteremtésben betöltött szerepét emelte ki a K&H csoport évzáró szakmai rendezvényén. Előadásában kitért a külföldi tulajdonú bankok gazdaságban betöltött szerepére és arra is, hogy további leépítések várhatóak a bankszektorban.

Már örülhetett a K&H, amikor berobbant a devizahiteles csomag

A piachoz képest nagyon aktív a hitelezésben a K&H Bank, ami a bank növekvő bevételein is meglátszik. Ha a devizahiteles csomag nem lett volna, jelentősen emelkedő, 15,9 milliárd forintos nyereséget ért volna el az év első felében. A június végi fordulónap után megszavazott devizahiteles csomag miatt azonban 40,5 milliárd forintos féléves veszteséget szenvedett el: az árfolyamrés és az egyoldalú kamatemelések miatt lehetséges kiesésre is az MNB szigorú képlete alapján képzett céltartalékot. A bank devizahiteles ítélete éppen holnap esedékes.

Felvásárlásokra készülnek a K&H-nál

A KBC Csoport ma megújította stratégiai célkitűzéseit, és bejelentette azt is, hogy a flamand kormánnyal szembeni tartozását 2020 helyett már 2017-ig visszafizetheti. Vonzó célpont esetén akvizíciókra is sor kerülhet a fő piacokon, így akár Magyarországon is. A K&H-nál a digitális bankolásban erősítenek 6 milliárd forintnyi beruházással: készpénzbefizető automatákkal és távhitelekkel, távbankolással újítanak - derül ki a csoport közleményéből.

Duplázott a K&H

Az egy évvel korábbinak csaknem a duplájára, 6,1 milliárd forintra nőtt az első negyedévben a K&H Bankcsoport adózás utáni nyeresége, ami leginkább a bevételek növekedésének köszönhető. Az anyabank eközben tett egy olyan lépést, amely érintheti a magyar állampapír-piacot: immár nem tekinti kockázatmentesnek az állampapírokat.

K&H-vezér: itt az ideje, hogy felminősítsék Magyarországot

Az új magyar kormánytól stabil, kiszámítható gazdaságpolitikára számít a K&H Bank vezetése, amely abban is bízik, hogy a beinduló gazdasági növekedés függvényében a kabinet felülvizsgálja a tranzakciós illeték, illetve a bankadó mértékét. Hendrik Scheerlinck, a K&H Bankcsoport vezérigazgatója az MTI-nek adott interjúban azt is hangsúlyozta: itt az ideje az ország felminősítésének.

K&H: kizárt, hogy kivonuljunk

Nem fogja elhagyni a KBC Magyarországot - nyilatkozta a Reutersnek a társaság magyarországi leánybankjának a vezetője. Hendrik Scheerlinck, a K&H vezérigazgatója úgy véli, nehezen tud nyereségessé válni 2014-ben a bankszektor egésze. A bankvezér úgy véli, az árfolyamgát továbbdolgozására lenne szükség a devizahiteles ügyben.

K&H-vezér: több nagybank tulajdonosa is kivonulhat

2008 óta jobban jártak volna a magyar bankszektor tulajdonosai, ha a bankok helyett államkötvénybe fektették volna a pénzüket - mondta pénteken a K&H Csoport vezérigazgatója. Szerinte végbe fog menni a magyar bankszektor konszolidációja, de nem a következő 1-2 évben. A K&H vezére kijelentette: Magyarország megérett a felminősítésre.

Hodina Péter, a K&H Vállalati ügyfélkapcsolatok igazgatóságának vezetője elmondta: a Növekedési Hitelprogram 2. szakaszában érkező hiteligénylések közel 80%-a új beruházások indítását célozza, és becsléseik szerint összesen 800-1000 milliárd forint fogyhat el a 2014 végéig rendelkezésre álló 2000 milliárdos keretből.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Egy egész fegyvernemnek kell szembenéznie az új trónkövetelővel: bemutatkozik az RHC-155
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.